Ziemeļblāzmas Bērnu svētki ieskandinās jauno mācību gadu

Ziemeļblāzmas Bērnu svētki ieskandinās jauno mācību gadu

30. augustā no plkst. 11.00 Ziemeļblāzmas parkā tiek gaidīti visi bērni ar saviem vecākiem, lai svinētu 112. Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus “Zaļajai skolai 120”.  Lai gan šogad svētki notiek skolēnu vasaras brīvlaika nogalē, ne kā ierasts, beidzoties mācību gadam pavasarī, tie solās būt ne mazāk interesanti un aizraujoši.

“Tā kā epidemioloģiskās situācijas dēļ bērnu svētki nevarēja notikt pavasarī, tad nolēmām tos rīkot skolēnu vasaras brīvlaika noslēgumā, tādējādi ieskandinot jauno mācību gadu. Vienlaikus gribu atgādināt, ka joprojām jāatceras par piesardzību – jādezinficē rokas, jāievēro divu metru distance, lai pasargātu sevi un cits citus, lai svētki, kā ik katru gadu, izvērstos par patīkamu piedzīvojumu,” atzīst Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Inta Biezā.

Šogad bērnu svētkos tiek svinētas vairākas jubilejas. Ziemeļblāzmas pils izveidotājs, mecenāts Augusts Dombrovskis ir radījis ne tikai Ziemeļblāzmas pili, bet arī pirmo bērnudārzu Latvijā, kuru nosauca par “Zaļo skolu”. Šogad Zaļajai skolai tiks svinēta 120. jubileja. Savukārt šī projekta atbalstītājai un bērnudārza vadītājai Marta Rinkai šogad aprit 140 gadu. Par godu šīm ievērojamajām jubilejām ikviens svētku dalībnieks varēs izpaust savu māksliniecisko talantu, zīmējot kopīgu ziedu pušķi jubilāriem.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētkos šogad uzsvars tiek likts uz pedagoģiju, lai, vienlaikus atpūšoties, bērni uzzinātu ko jaunu un interesantu. Šādu iespēju nodrošinās trīs muzeju radošās darbnīcas. Īpašie svētku viesi – Krišjāņa Barona memoriālais muzejs, Pastariņa muzejs, kas atrodas Ernesta Birznieka – Upīša dzimtajās mājās Biseniekos, Tukuma novadā Dzirciemā un Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs.

Jau vairāk nekā 100 gadus tiek saglabāta tradīcija, ka bērnu svētkus atklāj pūtēju orķestris, šoreiz svētkos viesosies Zemessardzes orķestra ansamblis, savukārt par patriotiskās audzināšanas aspektu rūpēsies īpašie viesi no Latvijas armijas NBS Gaisa spēkiem.

Arī šogad neiztrūkstošas būs radošās darbnīcas – gan tradicionāli iemīļotās, gan jaunas un līdz šim neiepazītas. Par svētku dalībnieku jautro garastāvokli visu svētku garumā rūpēsies Kašers un Jogita, bet svētku noslēgumā ikvienam būs iespēja izbaudīt muzikālo Supermeiteņu sniegumu.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus aicina apmeklēt Vecmīlgrāvja attīstības biedrība un Bezalkohola biedrība “Ziemeļblāzma”. Šogad svētkus svinēsim kopā ar Rīgas brīvostu un British Council pārstāvniecību Latvijā. Kā katru gadu ieeja svētkos bez maksas.

Bērnu svētku laikā to dalībniekiem tiks nodrošinātas šobrīd nepieciešamās epidemioloģiskās prasības.

Tiekamies svētkos!

Plakāts