Vecmīlgrāvieši gatavo dāvanu Latvijas simtgadē

4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā – no plkst. 11.00 Vecāķu prospektā visi Vecmīlgrāvja iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties unikālā akcijā “Mūsu ostas sēta 2018”. Projekts par godu Latvijas simtgadei aizsākās jau pagājušajā gadā, šogad tā otrajā kārtā uz Rīgas kuģu būvētavas dzelzsbetona sētas taps Vidzemes un Zemgales tautiskās jostas.

Kopš 2010. gada sociālās sabiedrības saliedētības akcijas “Mūsu ostas sēta” ietvaros Vecmīlgrāvja skolu jaunieši radīja brīnišķīgus gleznojumus uz sētas, kas apjož Rīgas brīvostas teritoriju. Sešu gadu laikā uz Rīgas brīvostas dzelzsbetona sētas apmēram 700 metru garumā tika radīta lielformāta izstāde ar vairāk nekā 300 brīnišķīgiem zīmējumiem, kuru 365 dienas gadā un 24 stundas diennaktī var aplūkot ikviens interesants. Pasaku tēli, kuģīšu daudzveidība, krāšņas mozaīkas, zemūdens pasaules ainiņas, kā arī augu un ziedu gleznojumi joprojām priecē ikvienu garāmgājēju un, ņemot vērā to, ka zīmējumus radījuši paši Vecmīlgrāvja iedzīvotāji, līdz pat šai dienai neviens no tiem nav sabojāts.


Pagājušajā gadā kā akcijas turpinājums tika uzsākta Rīgas kuģu būvētavas sētas apgleznošana, kur apmēram 300 metru garumā tika uzgleznoti Kurzemes un Latgales tautisko jostu fragmenti. “Piektdien, 4. maijā ikviens, kuram patīk zīmēt, krāsot, radīt ko skaistu savam Vecmīlgrāvim – Latvijai, tiek gaidīts, lai kopīgi uz Rīgas kuģu būvētavas sētas uzgleznotu Vidzemes un Zemgales tautisko jostu fragmentus. Akcijas noslēgumā sētu, uz kuras vīsies četru Latvijas novadu tautiskajās jostas, 700 metru garumā, vēlamies simboliski pasniegt Latvijai 100. dzimšanas dienā,” stāsta projekta vadītājs Uģis Bērziņš.

Pateicoties akcijas organizatoriem – Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai un Rīgas brīvostas pārvaldei, tajā piedalīties var ikviens, tikai jābūt vēlmei pielikt savu roku, tā darot skaistāku vidi, kur dzīvojam.