Uzlabo pilsētu, neizejot no mājas

Uzlabo pilsētu, neizejot no mājas

Valstī izsludinātajā ārkārtas stāvoklī joprojām pastāv iespēja uzlabot pilsētu sev vēlamā veidolā. Fiziski distancējoties, bet sociāli vienojoties, 27.novembrī tiešsaistē notiks “VEFRESH” pilsētas ideju hakatons, kur 24h garumā dalībnieki izstrādās dažādus risinājumus pilsētas attīstībai. Hakatons paredzēts gan tehnoloģiju, gan infrastruktūras, gan sociālo inovāciju ideju attīstīšanai, un tajā piedalīties tiek aicināts ikviens, kas vēlas radīt ko noderīgu savai apkaimei vai visai pilsētai. 

Lai veicinātu sabiedrības iesaisti pilsētas attīstības procesos, tiek organizēts pilsētas ideju hakatons, kas ļaus paskatīties uz pilsētas attīstību no tās ikdienas lietotāju perspektīvas. Attīstāmajām idejām nav ierobežojumu, jo tēmu klāsts ietver diezgan plašu spektru –  no atvērtajiem datiem, mobilitātes un viedajām tehnoloģijām ilgtspējīgā pilsētā līdz apkaimes valūtai, pūļa finansējumam un kopienas socializēšanās idejām. Tiks akceptēti gan software, gan hardware risinājumi. Galvenais, lai idejas ir noderīgas pilsētai! 

Inovāciju kustības VEFRESH vadītājs Viesturs Celmiņš: “Mūsdienās galvenais jautājums ir nevis – vai sabiedrība iesaistās savas pilsētvides dzīves organizēšanā, bet gan – kā iesaistās?! Viss, ko mēs vēlamies panākt, organizējot šo pasākumu, ir cilvēku dzīves kvalitāte pilsētā un vislabākais veids kā to noskaidrot, ir ļaujot viņiem pašiem to mums pastastīt. Hakatona mērķis ir veicināt ilgtspējīgas idejas, kas atbalsta pilsētas attīstību gan tehnoloģiju, gan sociālā paralēlē”.

Dalībniekiem tiks dotas 24 stundas, lai komandās attīstītu savus iecerētos risinājumus, vai arī lai gatavotu kādu no VEFRESH definētajiem izaicinājumiem. Tā kā hakatons norisinās Rīgā un idejas galvaspilsētai ir tā fokusā, tad izaicinājumus prezentēt uzrunāta arī Rīgas dome. Ieinteresētie dalībnieki var pieteikt jau esošas komandas un idejas un attīstīt tās ar citu palīdzību, vai arī pievienoties kādai citai komandai un attīstīt jaunu projektu. Hakatona laikā dalībniekiem atbalstu sniegs pieredzējuši mentori, kas pārstav tehnoloģiju, socioloģiju, biznesa un dizaina jomas, lai palīdzētu komandām profesionālāk attīstīt savas idejas.

Hakatona norise paredzēta tiešsaistes platformā “Zoom” laika posmā no piektdienas, 27. novembra plkst.12.00 līdz sestdienas, 28. novembra plkst. 12.00. Pasākuma pirmajā daļā paredzēta iepazīstināšana ar visiem hakatona izaicinājumiem, dalīšanās komandās un darbs mentoru uzraudzībā turpmākās diennakts laikā. Pasākums noslēgsies ar ideju prezentēšanu un žūrijas izvēlēto risinājumu apbalvošanu.

Interesentus hakatonam aicinām reģistrēties līdz 15. novembrim, aizpildot pieteikuma formu. Lai iedvesmotos hakatonam, aicinām klausīties sagatavošanās kursu “VEFRESH audio” par dažādām pilsētas un tās procesu inovācijām! Visas audio kursa sērijas ir pieejamas “VEFRESH” tīmekļa vietnes sadaļā “Audio”, kā arī lietotnēs “Spotify” un “Anchor”, “Apple podcasts” un “Google podcasts”. Projekts tapis, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam.

Vairāk‌ ‌informācijai:‌ ‌

Linda‌ ‌Sleja‌ ‌ ‌
kustības‌ ‌VEFRESH‌ ‌pārstāve‌ ‌
+371‌ ‌26830101‌ ‌
linda.sleja@vefresh.com‌ ‌
www.vefresh.com‌