Somijas kolēģi iepazīst NVO nama darbību

23. septembrī NVO namu pieredzes apmaiņā apmeklēja viesi no Somijas, lai plašāk iepazītu gan NVO nama darbību, gan Rīgas pašvaldības darbu integrācijas jomā un nevalstisko organizāciju sniegto atbalstu jauniebraucējiem.

Viesi no Somijas – Loimas evaņģēliskās tautas augstskolas studenti no Irākas, Somālijas, Turcijas, Ukrainas, Vācijas un augstskolas projektu koordinatore Ilze Liepiņa – Naula – Latvijā bija ieradušies Erasmus+ pieaugušo izglītības grupas mobilitātes projekta ietvaros.

Ciemiņi ar interesi uzklausīja Rīgas pieredzi – izzināja NVO nama misiju, galvenos darbības virzienus un piedāvāto atbalstu NVO, kā arī iepazinās ar Rīgas pašvaldības darbu integrācijas jomā un atbalstu jauniebraucējiem.

Pieredzes apmaiņā pārstāvētas bija arī nevalstiskās organizācijas. Biedrības “Patvērums “Drošā māja”” projektu vadītāja Linda Liepkalne pastāstīja par Informācijas centra iebraucējiem darbību Latvijā, savukārt biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis Dainis Deigelis dalījās pieredzē un pārdomās, uzņemot bēgļus un jauniebraucējus. Tikšanās noslēgumā viesiem bija iespēja iepazīt tuvāk Latviju meistarklasē, ko vadīja starpkultūru dialoga eksperte Gunta Kelle.