Sestdien Vārnu ielā notiks pirmie Grīziņkalna apkaimes svētki

Sestdien, 19. augustā, visas dienas garumā Vārnu ielā un citur Grīziņkalnā notiks pirmie Grīziņkalna apkaimes svētki. Līdzās laikmetīgajai dejai, cirkam, mūziķu un mākslinieku performancēm, dažādām aktivitātēm bērniem, notiks arī Kravas velo saiets, darbosies skolas preču Mantu maiņa, darinājumu tirdziņš un ēdināšanas zona. Aktivitātes paredzētas ne tikai Vārnu ielā, bet visā Grīziņkalnā.

🌿 Ar svētku uzrunu plkst. 12:00, Vārnu ielā, sestdien, 19. augustā, tiks atklāti pirmie Grīziņkalna apkaimes svētki. Līdz pat vakaram svētku ielā sanākušos priecēs Rīgas cirka skola, laikmetīgās dejas kompānija “SIXTH”, izrāde visai ģimenei “Hamoka Komūna”, uzstāsies dīdžejs Artūrs Pudāns, multiinstrumentālists Oskars Jansons, bet vakarpusē muzikālā performancē ar improvizācijas elementiem uzstāsies pianists Ēvalds Lazarevičs un dejotāja Olga Žitluhina.

🌿 Līdzās svētku skatuvei paredzētas arī aktivitātes bērniem, Tet aktivitāšu zona, apskatei būs atvērta telpa Vārnu ielā 8, kurā filmēti kadri no spēlfilmas “Bille”, darbosies “Luste” sietspiedes darbnīca, un notiks Bērnu mantu maiņa ar iespēju apmaiņas ceļā atdot un iegūt skolas un pirmsskolas preces, gatavojoties septembrim. Kravas velosipēdu entuziastus grīziņkalnieši no plkst. 15:00 līdz 17:00 aicina uz Kravas velo saietu. Visu dienu svētku ielā darbosies arī darinājumu tirdziņš un ēdināšanas zona – sanākušie varēs baudīt gardas maltītes un baudīt atspirdzinošus dzērienus.

🌿 Svētku norises paredzētas arī citur Grīziņkalnā – visu dienu Grīziņkalna filiālbibliotēkā, Alauksta ielā 10, būs iespējams aplūkot bibliotēkas simtgadei veltītu ekspozīciju, plkst. 15:00 pie slavenās skulptūras “Ūdenszirgs”, Jāņa Asara ielā 15, sāksies ekskursija “Grīziņkalna republika” ar Elīnu Drulli, bet pēcpusdienā no plkst. 15.45 četras Grīziņkalnā mītošas studentu un studenšu korporācijas aicina ielūkoties korporāciju dzīvē, Artilērijas ielā 54. Tikmēr studija “Kokļu mežs” no plkst. 17:00 līdz 20:00 Ziedoņdārzā pie Sparģeļu ielas aicina uz pasākumu “Koklēsim kopā Ziedoņdārzā!”

Grīziņkalna apkaimes svētkus līdzfinansē Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Svētkus atbalsta arī Tet, tipogrāfija “Dobums”, Ikea, Croworking Space, Orkla, CleanR, Būvniecības ABC, Vedam, Bolt un Rīgas domes Satiksmes departaments.