Rīgas pašvaldībā vērtēs deputātu bažas par “Getliņi Eko” komunikācijas kampaņu

Ņemot vērā deputātu bažas par SIA “Getliņi EKO” komunikācijas kampaņas gaitu un iepirkumu procesu, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 29. novembrī, atzina, ka būtu nepieciešams vērtēt uzņēmuma vadības rīcību saistībā ar šoruden sākto atkritumu mazināšanas kampaņu un tās gaitā rīkotā iepirkuma konkursa atbilstību labas pārvaldības principiem. Plānots, ka komitejas vadība vērsīsies pie pilsētas izpilddirektora kā kapitāldaļu turētāja ar lūgumu uzdot šo situāciju izvērtēt uzņēmuma padomei.

“Komitejā vairāki deputāti pauda bažas un kritiku par “Getliņu EKO” komunikācijas kampaņas plānošanu un ieviešanu, tādēļ rosinājušu kapitāldaļu turētājam uzdot uzņēmuma padomei izvērtēt un skaidrot šo situāciju. Šaubas ir gan par pusmiljonu vērtās kampaņas iepirkuma procesu, gan kampaņas saturu un izpildījumu. Pamanot iespējamās netaisnības, mans pienākums ir vērst uzmanību un rosināt papildus izmeklēt lietas apstākļus,” uzsvēra komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne.

Komitejas deputāti pēc “Getliņi EKO” prezentācijas uzklausīšanas no uzņēmuma pārstāvjiem vēlējās saņemt atbildes par to, kā ir veidots kampaņas saturs, īpaši piedāvātie atkritumu mazināšanas pasākumi, kuri ir pieejami tikai digitāli. Deputāti pauda bažas, ka iedzīvotāji, kas redzēs tikai plakātus un nav aktīvi digitālajā vidē, nesaņems pilnīgu informāciju par kampaņas mērķi un gūs nepareizu priekšstatu par iespējām samazināt atkritumu daudzumu galvaspilsētā.

Tāpat deputāti pauda bažas par kampaņas iepirkuma konkursu, kurā uzvarēja dārgākais piedāvājums, kā arī vērsa uzmanību uz iespējamu interešu konfliktu iepirkumu komisijā.

Deputāti arī norādīja, ka izplatītā informācija par poligona ietilpību nav pilnīga un ka šī kampaņa var iedzīvotājos radīt negatīvu viedokli par poligonu kā tādu, proti, kampaņas laikā paustie saukļi var būt pārprotami un apgrūtināt plānoto poligona paplašināšanu.