Rīgas mērs kopā ar mediju pārstāvjiem un mežu nozares speciālistiem izraudzīs galvaspilsētas galvenās egles

Pirmdien, 21. novembrī, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis kopā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes (MF) pārstāvjiem izraudzīs divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles, kuras rotās Doma laukumu un Rātslaukumu.

Pilsētas svētku rotas šogad meklēs kompetentas profesionāļu komandas, kuru dalībnieku darbs un atbildība saistīta gan ar pilsētu un mežu, gan ar urbāno teritoriju ilgtspējīgu pārvaldību un attīstību.

Plānots, ka egles “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā, Olaines apkārtnē meklēs trīs  komandas:

–           Rīgas domes komanda, kuras kapteiņa lomā iejutīsies pilsētas mērs Mārtiņš Staķis;

–           “Rīgas mežu” komanda, tās vadītāja – uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra;

–           LBTU komanda, kurā būs MF docētāji un 1.kursa studenti, kapteinis – fakultātes dekāns, Dr.silv. prof. Linards Sisenis;

–           Egļu meklēšanas pasākumā būs iespējams izveidot arī citas komandas, piemēram, mediju komandu.

Komandu dalībniekiem būs jāizzina “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecības egles, tās jāizvērtē un jānobalso par divām zelta medaļniecēm.

Mediju ievērībai:

–           Pasākums notiks 21.novembrī no plkst.11.00 līdz 12.30, “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecības Olaines iecirknī;

–           Rīgas dome mediju ērtībām nodrošinās autobusu, kas līdz plkst. 10.15 atradīsies pie Latvijas Okupācijas muzeja, Latviešu strēlnieku laukumā 1 (pie pieminekļa);

–           Pulcēšanās vieta individuālajiem braucējiem: “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā: https://ej.uz/6wdu

–           Aicinājums: saģērbties silti, laika apstākļiem atbilstoši!

Tīreļu mežniecība ir lielākā “Rīgas mežu” mežniecība – vairāk nekā 23 000 ha. Mežniecības iecirkņi – Olaines un Tīreļu, apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus Mārupes, Olaines un Ķekavas novados. Galvenās koku sugas: priede (aptuveni 60 %), bērzs (aptuveni 20%) un egle (aptuveni 15 %).

“Rīgas mežu” Tīreļu mežniecība ir slavena gan ar galvaspilsētai izvēlētajām Ziemassvētku eglēm, gan arī ar to, ka šajā apkārtnē norisinājās Latvijai tik svarīgās Ziemassvētku kaujas.

#RīgasZiemassētkuEgles #TīreļuMežniecība