Rīgas Apkaimju alianse aicina Rīgas apkaimju biedrības uz pieredzes apmaiņas forumu

Rīgas Apkaimju alianse aicina Rīgas apkaimju biedrības uz pieredzes apmaiņas forumu

Šī gada 12. augustā Rīgas apkaimju biedrības vienojošā nevalstiskā organizācija Rīgas Apkaimju alianse rīko pieredzes apmaiņas forumu apkaimju biedrību aktīvistiem. Foruma mērķis ir stiprināt apkaimju biedrību kustību, uzlabot aktīvo pilsētas iedzīvotāju zināšanas par to, kā vislabāk panākt pozitīvas izmaiņas savā apkaimē un pilsētā kopumā. Pasākums notiks Rīgā, Ieriķu ielā 43a, NVO nama Lielajā zālē.

Trīs stundu garajā pasākumā plānots apzināt apkaimju biedrību pieredzes stāstus – gan pozitīvos, gan negatīvos, un izanalizējot mēģināt iegūt recepti efektīvākai komunikācijai ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī amatpersonām. Vienlaikus Rīgas Apkaimju alianse vēlas iegūt biedrību pārstāvju viedokli par optimālāko pieredzes apmaiņas platformas izstrādi, kas ļautu nākotnē ietaupīt laiku un enerģiju ceļā uz mērķa sasniegšanu.

Rīgas apkaimju biedrību pārstāvji ir aicināti līdz 5. augustam reģistrēties pasākumam, izmantojot sociālajā tīklā Facebook – www.facebook.com/apkaimjualianse – publicēto pasākuma pieteikumu. No katras biedrības iespējams pieteikt divus dalībniekus.

Pasākums tiek organizēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu Sabiedrības integrācijas programmas projekta “Apkaimju biedrību spēks” ietvaros.

Rīgas Apkaimju alianse ir nevalstiska bezpeļņas organizācija, kura dibināta 2018. gadā ar mērķi līdzdarboties Rīgas pilsētas ilgtspējīgā attīstībā, dabas un kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un rīdzinieku dzīves vides kvalitātes uzlabošanā, kā arī labas pārvaldības principa īstenošanā Rīgas pilsētas pašvaldības un valsts iestāžu un iedzīvotāju attiecībās. Šobrīd aliansē ietilpst 17 Rīgas apkaimju biedrības, kuras aicinātas pārstāvēt vairāk kā 250 000 rīdzinieku intereses: Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai, Āgenskalna Apkaimes biedrība, biedrība “Berģinieki”, biedrība “Brasa”, biedrība “Kundziņsala”, biedrība “Riga Annenhof”, Čiekurkalna attīstības biedrība, Mangaļsalas iedzīvotāju biedrība, Mežaparka Attīstības biedrība, Mežciema apkaimes biedrība, Purvciema Apkaimes biedrība, Rīgas Centra Attīstības biedrība, Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrība, biedrība “Rītabuļļi”, Sarkandaugavas attīstības biedrība, Teikas apkaimes biedrība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība.