Rīgas 89. vidusskolas skolēnu dalība Erasmus+ projektā

Rīgas 89. vidusskolas 10. -12. klases skolēni no 2023. gada 3. jūlija līdz 12. jūlijam piedalījās Erasmus+ starptautiskā projektā “Zeme – visu saražoto atkritumu glabātāja” (“Waste Allocation Load Lifter, Eath-class”) Latvijā. Kopā: 38 cilvēki, ieskaitot pusaudžus no Ungārijas un Rumānijas.

Mūsu skolas audzēkņi kopā ar projekta dalībniekiem pavadīja 10 dienas skaistā pilsētā – Siguldā, kur katru dienu piedalījās dažādās aktivitātēs, sesijās, gan arī apmeklēja mūsu skolu un Rīgu ekskursijās.

  • Projekta galvenais mērķis bija iepazīstināt mērķauditoriju ar ekoloģijas, globālās sasilšanas, plastmasa piesārņojuma problēmām. Parādīt jauniešiem, kā jārīkojas ar atkritumiem, cik skaista ir daba un kā to var saudzēt.

Viena no svarīgākajām lietām bija valoda. Komunicējot ar ārzemniekie, skolēni praktizējās sarunāties angļu valodā.

Katra valsts rīkoja kultūras vakaru, kurā dalījās ar savu nacionālo ēdienu, dejām, dziesmām un kultūru. Katra no komandām rīkoja komandas saliedēšanas pasākumus, nodeva viens otram savu pozitīvo enerģiju. Mēs runājām par ekoloģijas problēmām savās valstīs un pasaulē.

Projekta laikā visiem bija tikai brīnišķīgi iespaidi, neaizmirstamas emocijas un iepazīšanās uz mūžu. Mēs sasniedzām visus projekta mērķus un guvām lielu pieredzi. Paldies par iespēju padalīties Erasmus+ projektā!

Rīgas 89. vidusskolas pašpārvalde.