Rīgā uzbūvēts jauns daudzfunkcionāls sporta laukums

Foto: Rīgas dome

https://flic.kr/s/aHBqjA6ehq

Lai veicinātu jaunās paaudzes fizisko attīstību un uzlabotu brīvā laika pavadīšanas iespējas, pašvaldība Rīgas 75. vidusskolai pieguļošajā teritorijā uzbūvējusi daudzfunkcionālu sporta laukumu. Šis sporta laukums paver daudzveidīgas iespējas sporta nodarbību norisei, lai motivētu pēc iespējas vairāk jauniešu iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs.

Vērienīgā projekta gaitā izbūvēts Latvijas Futbola federācijas standartiem atbilstošs futbola laukums (72x110m), tostarp tribīnes, vārti, prožektori un tīkls.

Izveidoti multifunkcionālie sporta laukumi (32×19 M), uzstādītajiem basketbola groziem ir FIBA sertifikāts. Uzstādīts arī volejbola tīkls, tenisa statīvi un tīkls, florbola vārti un tā tīkls, rokasbumbas vārti un tīkls.

Projekta gaitā izveidots un iekārtots arī ielas basketbola laukums (136m2), skrejceļš (798m2), tāllēkšanas sektors (22.4m2), vingrošanas laukums (252m2).Sportistu ērtībai ir izveidotas ģērbtuves.

Lai apmeklētājiem būtu ērti pārvietoties, stadionā, uzbūvēti  bruģakmens seguma celiņi, kā arī, domājot par transportlīdzekļu ērtāku piekļuvi,  izveidoti jauni asfaltbetona seguma celiņi un brauktuves.

Projekta realizācijas laikā veikti arī vērienīgi teritorijas apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi: uzstādīti karogu masti,  novietoti soliņi un atkritumu urnas,  izveidotas velonovietnes. Papildus šiem darbiem notika arī elektrotīklu projektēšana un izbūve, tai skaitā apgaismojuma izbūve, nomainītas teritorijas norobežojošās konstrukcijas un vārti.

Sportistu un apmeklētāju drošībai visā stadiona teritorijā uzstādīta videonovērošanas sistēma.

Mācību laikā daudzfunkcionālo sporta laukumu pārsvarā izmantos Rīgas 75. vidusskolas audzēkņi. Pēc skolas nodarbībām neiežogoto izbūvētās infrastruktūras daļu varēs izmantot arī tuvāko apkaimju iedzīvotāji.

Projekta kopējās izmaksas ir divi miljoni eiro.