Rīgā pirmdien gaidāma atkala – ietves un brauktuves būs slidenas

Tiek prognozēts, ka pirmdien, 12. decembrī, pa dienu gaidāma atkala jeb sasalstošs lietus. Atkalas laikā visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt piesardzīgiem, jo ledus kārta uz ietvēm un brauktuvēm veidojas strauji, un, turpinoties lietum, arvien no jauna. Iedzīvotājiem atkalas laikā jārēķinās, ka ietves un brauktuves būs slidenas.

Ielu un ietvju uzturētāji ir gatavi veikt brauktuvju un ietvju kopšanas darbus, atbilstoši laikapstākļiem. No šī gada izmaiņas teritoriju uzturēšanas noteikumos Rīgā ļauj atkalas laikā ietvju kaisīšanai izmantot tīru sāli, lai uz ietvēm iedzīvotājiem būtu drošāk pārvietoties.

Tāpat atgādinām, ka 12. un 13. decembrī autovadītāji sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas, kontrolieriem uzrādot automašīnas reģistrācijas apliecību. Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi.

Atgādinām, ka šoziem Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā (RVC) ietvju kopšanas darbus nodrošina pašvaldība. Pārējā pilsētā ietvju kopšana tāpat kā iepriekš jānodrošina piegulošo teritoriju saimniekiem.

 Lai pārliecinātos, kurām ielām piegulošās ietves atrodas RVC zonā, aicinām ielūkoties kartē pašvaldības mājaslapā riga.lv.

Iedzīvotāji, kuru nekustamajiem īpašumiem piegulst ietves, var saņemt 50 kg bezmaksas smilts ietvju kaisīšanai. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas RVC. Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde šobrīd ir nodrošinājusies ar 1200 tonnām kaisāmā materiāla.

Viss aktuālais par ziemu Rīgā vienuviet riga.lv/ziema.