Rīgā otrdien apledos ielas un ietves – iedzīvotājiem jārēķinās ar apgrūtinātu pārvietošanos 

Otrdien, 20. decembrī, gaidāma atkala. Pēc meteorologu prognozēm dienas vidū, gaisa temperatūrai strauji paaugstinoties, snigšana pāries lietū, kas uz ceļiem un ietvēm veidos ledus kārtu. Pārvietošanās būs apgrūtināta, un iedzīvotāji aicināti būt piesardzīgi.

Lai vienotos par rīcību un pārrunātu gatavību atkalai un atkusnim, Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis 19. decembrī sasauca atbildīgo dienestu sanāksmi. 

Apledojums veidojas, jo, lai arī gaisa temperatūra strauji paaugstinās, ielu un ietvju virsmas tik ātri nekļūst siltākas, tāpēc lietus, nonākot uz zemes, piesalst. Kā norāda laikapstākļu eksperti – šādos apstākļos ietvju un ielu kaisīšana ne ar sāli, ne citiem kaisāmajiem materiāliem slīdamību praktiski nemazina, un apledojuma veidošanās ir nenovēršama. 

Iedzīvotāji aicināti rēķināties, ka pārvietošanās būs apgrūtināta un attiecīgi pielāgot savas ikdienas gaitas, izvēloties atbilstošus pārvietošanās veidus un maršrutus, kā arī laikapstākļiem atbilstošus apavus. Seniori ir īpaši aicināti izvērtēt nepieciešamību doties ārpus mājām. Iedzīvotāji aicināti viens otru atbalstīt un parūpēties par tiem līdzcilvēkiem, kuriem atkalas laikā pārvietošanās varētu būt īpaši bīstama, piemēram, palīdzot sagādāt nepieciešamos pirkumus un medikamentus. 

Pašvaldības darbinieki tiks aicināti pēc iespējas strādāt attālināti. Pašvaldība aicina arī citu iestāžu darbiniekus izvērtēt iespējas darbu veikt no mājām. Tāpat vecāki aicināti pārrunāt ar bērniem, kā droši pārvietoties un nokļūt izglītības iestādēs. Skolas vecākiem pirmdienas vakarā izsūtīs informāciju ar ieteikumiem, kā rīkoties. Mācības klātienē pārtraukt netiek plānots. 

Uz brauktuvēm un tiltiem iespējama tā saucamā “melnā ledus” veidošanās. Apledojums veidojas ļoti strauji, tāpēc autovadītāji aicināti būt sevišķi piesardzīgi. Maģistrālās ielas tiks apstrādātas ar sāls maisījumu, lietus laikā kaisīšana tiks veikta atkārtoti. Ielās ar mazāk intensīvu satiksmi jeb 3. kategorijas ielās atkušņa laikā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti. Otrdien vēl turpināsies sniega tīrīšanas darbi 3. kategorijas ielās, kā arī turpināsies sniega izvešana. Vietās, kur sniega kušanas rezultātā veidosies peļķes, tiks veikta ūdens atsūknēšana. Iedzīvotāji aicināti par slidenām ielām, tiltiem, nenotīrītām gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturvietām, peļķēm un bedrēm operatīvi ziņot pa tālruni 80003600 vai rakstot rdsvc@riga.lv. 

Rīgas centrā, kur ietves šogad kopj pašvaldība, tiks veikta ietvju kaisīšana ar smilts un sāls maisījumu. Kaisīšana tiks veikta atkārtoti pēc nepieciešamības, izvērtējot laikapstākļus. 

Gaisa temperatūrai paaugstinoties, no namu jumtiem var krist sniegs un lāstekas, kas var apdraudēt gājējus un ielu malās novietotas automašīnas. Šoziem traumas nenotīrītu ietvju dēļ guvuši 38 cilvēki, bet no jumtiem krītoša sniega dēļ cietuši divi cilvēki un bojāta viena automašīna. Par jumtu savlaicīgu tīrīšanu ir atbildīgi namu īpašnieki. Rīgas pašvaldības policija šoziem uzsākusi 111 pārkāpumu procesus par nekoptām ietvēm un 133 pārkāpumu procesus par nenotīrītiem jumtiem. 

Rīgas 2. slimnīca nepieciešamības gadījumā ir gatava uzņemt lielāku pacientu skaitu nekā parasti, tostarp rēķinoties arī ar lielāku pacientu pieplūdumu no Pierīgas pašvaldībām. Pagājušajā nedēļā vairāk nekā puse no cilvēkiem, kuri vērsušies pēc palīdzības Rīgas 2. slimnīcā uz ietvēm gūtu traumu dēļ, tās bija guvuši Pierīgas pašvaldībās.  

Pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot par bīstamām ietvēm un jumtiem: 

Vairāk informācijas par pilsētas uzturēšanu ziemā var atrast riga.lv/ziema