Projekts “Tavs un mans Čiekurkalns” turpinās

Apgleznota siena Čiekurkalnā

Sadarbībā ar Čiekurkalna attīstības biedrību (ČAB) turpinās projekta „Tavs un mans Čiekurkalns” īstenošana.

30. jūnijā RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkā (Čiekurkalna 1. līn. 64) plkst. 18.30 notiks viens no pirmajiem epidemioloģiskās situācijas atļautajiem brīvdabas pasākumiem bibliotēkas pagalmā. Programmā iecerēta projekta ‘Tavs un mans Čiekurkalns” ieceres prezentācija, atskats uz jau notikušajām aktivitātēm, notiekošais un plānotais.

Ieplānota Čiekurkalna attīstības biedrības vadīta diskusija par apkārtnes aktualitātēm un citiem ČAB projektiem. Tiks prezentēta kultūrtelpas “Bibliotēkas dārzs” izveide – dārza skice un skaidrota dārza ainaviskā un praktiskā vērtība. Tiks stāstīts par projekta ietvaros plānotajām aktivitātēm.

Pasākumu kuplinās arī mūzika – plkst. 19.00 koncertu sniegs čiekurkalnieši – Agates un Pētera Ozoliņu čellu duets.

Visu maiju un jūnija pirmajā pusē Rīgas Centrālās bibliotēkas Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļā tika strādāts ar Čiekurkalna iedzīvotāju dzimtu stāstiem, apstrādāti vēsturiskie fotouzņēmumi un teksti.

Dzimtu stāsti ir autentiskas Čiekurkalna ģimeņu sīkstuma un spēka liecinieki, tās ir liecības par to, kā saglabāt būtisko vēstures asajos pagriezienos. Dzimtu stāsti un fotogrāfijas ar autoru atļauju tika publicēti RCB Facebook lapā, kur pulcināja daudzus interesentus.

Jūlijā RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas pasākumu programmā iecerēta dzimtu stāstu izstādes atklāšana. Gatavojoties šim vakaram, pilnā sparā tiek gatavota Čiekurkalna dzimtu stāstiem veltītā izstāde, kas tapusi no čiekurkalniešu iesūtītajiem materiāliem, notiek izstādes maketēšana, ir pasūtīti molberti.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Visos pasākumos ieeja, uzrādot derīgus COVID-19 sertifikātus! Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja pasākumā vecāku pavadībā. Bērniem no 12 gadu vecuma ieeja vecāku pavadībā un uzrādot COVID-19 sertifikātus.

Pasākumu laikā tiks filmēts un fotografēts. Foto un video var tikt izmantoti Rīgas Centrālās bibliotēkas un Čiekurkalna attīstības biedrības publicitātei.