Norisināsies Ģimenes mēnesim veltīts pasākums “Viens otram prasmīgāk”

Sestdien, 28. maijā, tuvojoties Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, Lucavsalas Atpūtas parkā notiks pasākums “Viens otram prasmīgāk”, kurā ģimenes ar bērniem ir aicinātas darboties Rīgas interešu izglītības centru organizētās radošās aktivitātēs un baudīt muzikālus priekšnesumus.

Pasākumā daudzveidīgas radošās darbnīcas nodrošinās bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils”, pamatskolas “Rīdze” interešu izglītības centrs, bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona”, mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola” un Rīgas Bolderājas Jaunās pamatskolas interešu izglītības centrs.

Radošajās darbnīcās varēs spēlēt dažādas spēles, uzzināt fotomākslas noslēpumus, iejusties tērpu dizainera lomā, piedalīties sportiskās aktivitātēs, izzināt Vecrīgas vēsturi, darināt rotas, atklāt angļu valodas un orientēšanās noslēpumus, pērļot, apgleznot audumu, apgūt papīra plastiku un iepazīt vēl citas mākslas jomas. Pasākumā būs arī cirka radošā darbnīca, kas piedāvās atklāt žonglēšanas, veiklības un sadarbības prasmju noslēpumus, iemācīties noturēt līdzsvaru un koncentrēties, kā arī citas norises.

Visa pasākuma laikā – no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 – uz skatuves uzstāsies Rīgas kultūras centru bērnu un jaunieši kolektīvi un dziedošās ģimenes. Mākslinieku vidū būs Arnis un Laima Miltiņi, VEF Kultūras pils bērnu vokālie ansambļi “Momo” un “Poppy”, Križevicu ģimene, tautas deju ansamblis “Uguntiņa”, bērnu vokālie ansambļi “Knīpas un Knauķi”, “Tu un es”. Koncerta izskaņā muzicēs atraktīvā Ziemeļu ģimene.

Ģimenes mēneša ietvaros Rīgā skan koncerti, notiek akcijas, izstādes un izrādes, kā arī var piedalīties radošajās darbnīcās, sportiskās sacensībās un virknē citu aktivitāšu, piemēram, 29. maijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 “Esena dārzos” notiks “Bērnu dienas festivāls”, bet 5. jūnijā Vērmanes dārzā ir gaidāms sirsnīgs noslēguma pasākums.

Šīs norises atbalsta Rīgas pašvaldība, un tās ir daļa no kopējās Ģimenes mēneša programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem, biedrībām un izglītības iestādēm. Pasākumu programma pilnā apjomā ir skatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.