Muzeju nakts pasākumi galvaspilsētā

Sestdien, 13. maijā, rīdzinieki aicināti apmeklēt plašo Muzeju nakts programmu galvaspilsētas muzejos un Rīgas kapitālsabiedrībās. Muzeju naktī varēs ne tikai apskatīt pašus muzejus, bet arī durvis vērs tramvaju depo un vēsturisko sūkņu stacija “Baltezers.”

MUZEJU NAKTS PASĀKUMI RĪGAS KAPITĀLSABIEDRĪBĀS

Muzeju naktī piedalīsies arī SIA “Rīgas ūdens” un SIA “Rīgas satiksme” (RS).

  • “Rīgas ūdens” 13. maijā no plkst.19.00 līdz plkst. 1.00 aicina apmeklēt vēsturisko sūkņu staciju “Baltezers”, kur būs iespējams iepazīt stacijas vēsturisko mašīntelpu un aplūkot eksponātus, kā arī noskatīties dažādus video materiālus par ūdensapgādi Rīgā.
  • “Rīgas satiksme” no plkst.17.00 līdz plkst. 23.00 vērs apmeklētājiem 4. tramvaju depo vārtus Tipogrāfijas ielā 1, Torņakalnā.
    • Apmeklētāji varēs izzināt sabiedriskā transporta vēsturi, aplūkojot gan vēsturiskus transportlīdzekļus, gan tramvaju attīstībai veltītu ekspozīciju, kā arī uzzināt vairāk par pašu tramvaju depo ēku, kas būvēta pēc 1900. gadā izstrādāta projekta.

MUZEJU NAKTS PASĀKUMI RĪGAS MUZEJOS

  • Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicinās izbaudīt 20. gadsimta sākuma gaisotni, apskatot jūgendstila interjeru un klausoties klaviermūziku viesistabā.  Īpašā kino seansā ikkatrs varēs iepazīt skaistākās Eiropas jūgendstila pilsētas filmā „Jūgendstils un sabiedrība”. Būs iespēja ielūkoties arī vēsturiskajiem jūgendstila interjeriem veltītajā izstādē „Flīzes” un mākslinieces Irinas Ošlejas (1966 – 2021) darbu izstādē „Pamosties sapnī”.
  • Aleksandra Čaka muzejā būs iespējams apskatīt mākslinieces Īras Rozentāles darbus. Mazie apmeklētāji varēs zīmēt un krāsot Čaku, kā arī kā īpašu dāvanu savā īpašumā varēs saņemt A. Čaka muzeja tetovējumu. Muzeja nakts noslēgumā plkst. 22.00 paredzēts aktiera Jura Hirša koncerts.
  • Rīgas Porcelāna muzejā plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos video, kurā māksliniece Juta Rindina dalās savās pārdomās par to, kāds ir keramiķa radīšanas process, kur māksliniece rod idejas un kas sagādā vislielāko gandarījumu savā darbā. Māksliniece sevi dēvē par eklektiķi un pļāpīgu stāstnieci. Sekot līdzi viņas stāstiem porcelānā, mālā, akmens masā ir aizraujoši, jo tie ir vizuāli izteiksmīgi, asprātīgi un neordināri.

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Līdz ar tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara līdz svētdienas pirmajai rīta stundai.

Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.