“Mikrorajonu vasara” noslēguma pasākums un urbānā spēļu dārza atklāšana

📌Atrašanās vieta kartē

Mikrorajona pagalms ir daudzu Rīgas dzīvojamo rajonu vislielākā vērtība – šīm zaļajām oāzēm ir vislielākais potenciāls dot gandarījumu un ļaut satikties to lielajiem un mazajiem iedzīvotājiem. Taču tiem, dažādu iemeslu dēļ, nav pievērsta liela uzmanība.

Mūsu veidotās instalācijas mērķis ir parādīt, ka pastāv alternatīva bezpersoniskiem, standartizētiem pagalmu labiekārtojuma risinājumiem, veidojot dialogu ar apkārtējo vidi un tās vēsturi. Instalācija ir dažādu formu, kā arī cilvēku satikšanās vieta, kurā redzamas sasauces ar mikrorajonu pagalmu estētiku, kas daudziem rada pozitīvas asociācijas ar bērnību, pavadītu brīvā savas dzīvojamās vides pētniecībā un piedzīvojumos.

🔹 Objektu radījusi studio SIJA.

Atklāšanas pasākuma laikā būs iespēja satikt projekta veidotājus, domubiedrus, kā arī pašiem izmēģināt urbāno spēļu dārzu.

Šis pasākums noslēgs projektu “Mikrorajonu vasara”, kā ietvaros aplūkojām blokmājas ne tikai kā arhitektūras un kultūrvēstures mantojumu, bet arī kā sociālu fenomenu, kas gadu desmitiem ļāvis līdzās pastāvēt dažādām sabiedrības grupām, vecumposmiem un tautībām.

PASĀKUMA PROGRAMMA:

  • 18.00 – Atklāšanas runas, iepazīstināšana ar projektu, tā gaitu un paveikto;
  • 18.15 – Rotaļlaukuma demonstrācija;
  • 18.30 – Pikniks, sarunas, atvadas.