Līdz nākamā gada aprīlim izstrādās risinājumus Kr. Barona ielas pārveidošanai prioritāri par gājēju, velobraucēju un tramvaja kustības ielu

Kr. Barona iela, tramvajs

Līdz nākamā gada 1.aprīlim Satiksmes departamentam jāizstrādā risinājumi par Kr. Barona ielas pārveidošanu prioritāri par gājēju, velobraucēju un tramvaja kustības ielu, tā pirmdien, 27.septembrī, lēma Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti.

Līdz šā gada septembrim Satiksmes departamentam tika uzdots izskatīt iespējamos variantus, kā Kr. Barona ielu padarīt drošāku gājējiem un velobraucējiem. Sēdē Satiksmes departamenta direktora p.i. Jānis Vaivods pastāstīja, ka līdz šim departaments Kr. Barona ielā veicis minimālus uzlabojumus uzturēšanas darbu gaitā – ir sakārtots bruģa segums uz rekomendējošās velojoslas vietās, kur tas bija izkustējies. Tāpat tika apzināti potenciāli veicamie darbi, ja tiktu pieņemts lēmums paplašināt joslu vai veikt lielākus seguma maiņas darbus.

J.Vaivods skaidroja, ka, ja tiks pieņemts lēmums paplašināt velojoslu, būs nepieciešams pasūtīt papildu bruģi, kā arī būs jāveic konsultācijas ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi, lai tā sniegtu rekomendācijas un tehniskos norādījumus. Paplašināt velojoslu gan būs iespējams tikai tad, ja Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šādu paplašināšanu atļaus.

Satiksmes departaments arī izstrādājis trīs variantus satiksmes organizācijas izmaiņām, kas iekļauj satiksmes monitoringu un izmaiņas ielas tranzīta satiksmē. Kā lielākie darbi, kas būtu veicami, departamenta ieskatā ir stāvvietu izmantošana, piebraukšana pie izglītības, veselības un citām publiskajām iestādēm, kā arī jāatrisina jautājumi par satiksmi no vienvirziena ielām.

J.Vaivods arī norādīja, ka papildus paredzēta sabiedrības iesaiste risinājumu apspriešanā. Tuvākajā laikā plānotas arī sarunas ar uz ielas esošajām iestādēm un sabiedriskajām organizācijām.