Latvijas Keramikas biennāles izstādes un tikšanās ar māksliniekiem Rīgas mākslas telpā

Mūsdienu mākslas foruma “Baltā nakts 2023” programmas ietvaros izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” ( Kungu ielā 3) 9. septembrī no plkst. 18.00 līdz 23.00 apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt 4. Latvijas Keramikas biennāles divas izstādes – Portugāļu Laikmetīgās keramikas izstādi “Kopsolī” un Sanitas Ābelītes personālizstādi “Terra”, kā arī satikt izstāžu māksliniekus.

🌿 No plkst. 18.00 līdz 23.00 Lielajā zālē skatāmā Portugāļu Laikmetīgās keramikas izstāde “Kopsolī” ir kultūras apmaiņas un sadarbības projekts starp Aveiro Starptautiskās keramikas mākslas biennāli Portugālē un Latvijas Keramikas biennāli, kas ļauj starptautiski popularizēt Portugāles un Latvijas mūsdienu keramiku un māksliniekus. Latvijas keramikas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem laikmetīgās keramikas notikumiem Baltijas reģionā, to rīko Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Porcelāna mākslinieces Sanitas Ābelītes personālizstāde “Terra” (tulkojumā no latīņu valodas – Zeme) ir cieņas, mīlestības un uzticības apliecinājums materiālam, ar kuru māksliniece ir saistīta vairāk nekā divdesmit gadu. “Terra”, formās un krāsās daudzveidīgā un daudzskaitlīgā kompozīcija, veido vienotu ainavu, kur katram priekšmetam ir sava nozīme un vieta. “Veidošanas procesā domām un idejām ļauju brīvi plūst, process ir intuitīvs, un man ir tikai daļēja kontrole pār notiekošo,” savu radošo darbu raksturo māksliniece. Izstāde pieejama no plkst. 18.00 līdz 23.00.

Kuratori: Valentīns Petjko, Aivars Baranovskis.

🌿 Papildus “Rīgas mākslas telpas” projektu vadītāji Artūrs Virtmanis un Alise Anna Sondore aicinās izstāžu māksliniekus un kuratorus:
Plkst. 18.00 un 20.00 neformālā atmosfērā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Portugāļu Laikmetīgās keramikas izstādi “Kopsolī”, tajā eksponētajiem darbiem un to autoriem, ar jaunākajām tendencēm laikmetīgās keramikas mākslā.

🌿 Plkst. 19.00 un 21.00 māksliniece Sanita Ābelīte apmeklētājus iepazīstinās ar personālizstādes “Terra” daudzveidīgo kompozīciju, kur katram priekšmetam ir sava vieta un nozīme. Māksliniece iepazīstinās apmeklētājus ar izstādē izmantotajām māla, porcelāna un šamota apdedzināšanas tehnikām – naborigama, raku, elektrisko un gāzes dedzinājumu.

Apmeklētāju plūsma ieejai Izstāžu zālē tiks organizēta tā, lai apmeklētājiem būtu ērti baudīt gan izstādes, gan tikšanās ar māksliniekiem.

Ar visiem “Baltās nakts” notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē baltanakts.lv.

Pasākumos ieeja ir bez maksas.

🔎 Ar visiem pašvaldības rīkotajiem rudens izglītības un kultūras notikumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē rudens.riga.lv un Rīgas pašvaldības Facebook kontos “Rīgā mācās” un “Rīgā notiek”.

Pasākumos ieeja ir bez maksas.

Organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.