Kādu Rīgas centru vēlas redzēt uzņēmēji un pilsētas iedzīvotāji (video)?

Mans_centrs

Video: kādu Rīgas centru vēlas redzēt uzņēmēji un pilsētas iedzīvotāji?
Intervija ar Bernāru Laranē, franču maiznīcas īpašnieku

Kungs uz velosipēda, kura grozā teju jebkurā gadalaikā vienmēr ir svaigi produkti vai ziedi, ir Bernārs Laranē, franču maiznīcas «Cadets de Gascogne» īpašnieks, Rīgas centra iedzīvotājs un uzņēmējs. Kāda viņa acīs ir centra apkaime, kas viņu satrauc un kas – iepriecina, par to videostāstā, ko radījusi Rīgas Centra attīstības biedrība.

Saite apskatīšanai Youtube – https://youtu.be/eE39IJ-gE9k  

Laranē, kas Rīgā vairākus gadus veiksmīgi nodarbojas uzņēmējdarbību, ikdienā pārvietojas ar velosipēdu un par Barona ielas risinājumiem izsakās atzinīgi. Viņaprāt, gājēju iela viņa biznesam nāktu tikai par labu, jo “būtu vairāk cilvēku, būtu labāks apgrozījums”. Viņš arī atzīst, ka līdzšinējā pašvaldības politika vairāk rūpējusies par autovadītājiem, nevis velosipēdistiem vai gājējiem. Laranē uztrauc tukšie veikalu skatlogi, un, lai gan viņš izceļ pilsētas tīrību, kas noteikti arī patīk tūristiem, “tukšo zonu” problēma būtu jārisina.

Rīgas Centra attīstības biedrība ir izveidojusi vairākus videostāstus par apkaimes entuziastiem, kas redz savu nākotni pilsētas centrā un tās piedāvātās iespējas, vienlaikus arī norādot uz darbiem, kurus vēl jāveic. Video tapuši Rīgas domes finansiālo atbalstu, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” ietvaros.

Vēlamies arī izteikt pateicību nekustamo īpašumu kompānijai “Latio” par sniegto atbalstu video tapšanā. “Rīga man ir ļoti mīļa pilsēta, un esmu priecīgs, ka varam Rīgas stāstus pastātīt citiem, un parādīt gan Rīgas priekšrocības, gan arī  aktualizēt  esošās problēmas” – saka “Latio”valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Rīgas Centra attīstības biedrība ir nevalstiska organizācija, kas nav saistīta ar kādu politisku spēku, un ir izveidota ar mērķi īstenot aktivitātes, kuru rezultātā cilvēkiem būtu vēlme atgriezties, dzīvot un pavadīt laiku Rīgas centrā, kā arī veicināt apkaimes publiskās telpas izmantošanu, uzņēmējdarbības attīstību, veicināt apzaļumošanu, gaisa kvalitātes uzlabošanu u.c.