Kādu Rīgas centru vēlas redzēt uzņēmēji un pilsētas iedzīvotāji (video)?

Video: kādu Rīgas centru vēlas redzēt jaunās ģimenes ar bērniem?
Intervija ar mākslinieci Paulu Zariņu-Zēmani un viņas ģimeni

Lai gan jaunās ģimenes bieži vien izvēlas dzīvot Pierīgā vai pilsētas tālākajās apkaimēs, Zēmaņi izvēlas rosīgo centru. Kāds viņu acīs ir Rīgas centrs, kas viņus šeit saista un kas – uztrauc, par to video stāstā, ko radījusi Rīgas Centra attīstības biedrība.

Saite apskatīšanai Youtube – https://youtu.be/XGYECqIvBEA

Zēmaņu ģimene savu mājvietu radusi centrā tieši lokācijas dēļ – lai pārvietošanās starp darbu, mājām, bērnudārzu un veikaliem būtu pēc iespējas vienkāršāka un ātrāka. Centrs tādā ziņā ir ļoti ērts, jo “viss ir minūtes attālumā”. Tomēr vienlaikus apkaimei ir daudz nerisinātu problēmu, kā, piemēram, zaļās, aktīvās zonas trūkums un neizmantotās “oāzes”, kur varētu nesteidzīgi atpūsties no skrējiena starp darbiem. Otrs jautājums ir neveiklā infrastruktūra, kas padara pārvietošanos ar ratiem pilsētvidē bieži vien sarežģītu.

Rīgas Centra attīstības biedrība ir izveidojusi vairākus video stāstus par apkaimes entuziastiem, kas redz savu nākotni pilsētas centrā un tās piedāvātās iespējas, vienlaikus arī norādot uz darbiem, kuri vēl jāveic. Video tapuši ar Rīgas domes finansiālo atbalstu, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai” ietvaros.

Vēlamies arī izteikt pateicību Latio nekustamie īpašumi par sniegto atbalstu video tapšanā. “Rīga man ir ļoti mīļa pilsēta, un esmu priecīgs, ka varam Rīgas stāstus pastāstīt citiem, un parādīt gan Rīgas priekšrocības, gan arī aktualizēt esošās problēmas,” saka “Latio” valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Rīgas Centra attīstības biedrība ir nevalstiska organizācija, kas nav saistīta ar kādu politisku spēku, un ir izveidota ar mērķi īstenot aktivitātes, kuru rezultātā cilvēkiem būtu vēlme atgriezties, dzīvot un pavadīt laiku Rīgas centrā, kā arī veicināt apkaimes publiskās telpas izmantošanu, uzņēmējdarbības attīstību, veicināt apzaļumošanu, gaisa kvalitātes uzlabošanu u.c.