Kā veicināt brīvprātīgā darba kultūru Rīgā? – aicinām NVO un pašvaldības pārstāvjus uz tīklošanās pasākumu

Brīvprātīgo kustības attīstība prasa laiku un pūles, taču ar pareizu plānošanu, gudru un efektīvu vadību tā var kļūt par spēcīgu līdzdalības un pozitīvu izmaiņu veidotāju sabiedrībā. Kā to veicināt? Kā trūkst brīvprātīgo kustības izaugsmei Rīgā?

Lai sekmētu brīvprātīgā darba attīstību Rīgā – gan pašvaldībā, gan NVO sektorā un stiprinātu Rīgas nevalstisko organizāciju un pašvaldības darbinieku zināšanas un prasmes pozitīvas un atbalstošas vides veidošanā, kurā gan brīvprātīgā darba darītāji un tā organizētāji jūtas iedvesmoti, vēlas iesaistīties un turpināt darbu brīvprātīgā darba jomā, aicinām uz tīklošanās pasākumu “Kā veicināt brīvprātīgā darba kultūru Rīgā?”.

📌 Pasākums “Kā veicināt brīvprātīgā darba kultūru Rīgā?” notiks otrdien, 2023. gada 7. novembrī no plkst. 14.00 līdz 18.00, NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A).

Pasākuma moderatore būs Inese Šubēvica, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze brīvprātīgā darba organizēšanā un koordinēšanā pašvaldības, valsts iestādēs, NVO Latvijā un pasaulē. Inese koordinēja brīvprātīgos sarunu festivālā “Lampa”, un ir nerimstoša neformālās izglītības mācību vadītāja.

“Brīvprātīgais darbs – tā ir vesela pasaule pasaulē. Lai motivētu arvien jaunus interesentus iesaistīties brīvprātībā, mēs ļoti daudz runājam par brīvprātīgo ieguvumiem – jauni draugi, apgūtas jaunas prasmes, jauni ieraksti CV un pat iespēja justies laimīgākam un veselīgākam. Bet – iesaistīt interesentus brīvprātībā uz īsu brīdi ir viena lieta, pavisam kas cits ir noturēt brīvprātīgos ilgtermiņā. Par holistisku pieeju brīvprātīgā darba organizēšanai, par izmaksām brīvprātīgā darba sistēmas uzturēšanai, par cilvēkresursiem, kas organizē brīvprātīgo darbu. Šos un citus būtiskus jautājumus, kas saistīti ar brīvprātīgo iesaisti NVO darbā, aktualizēsim pasākumā,”

stāsta Inese Šubēvica.

Pasākuma ieskaņā uzmundrinājuma vārdus teiks namatēvs – NVO nama vadītājs Dzintars Koks. Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilona Stalidzāne iezīmēs brīvprātīgā darba izaicinājumus Rīgā. Tiks demonstrēti brīvprātīgo video stāsti.

● Turpinājumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties divās darba grupās. Praktisko darbnīcu “Jaudīgs darbs ar brīvprātīgajiem NVO. Kā motivēt brīvprātīgos?” NVO pārstāvjiem vadīs Inese Šubēvica. Savukārt pašvaldības darbiniekiem ideju laboratoriju “Brīvprātīgais darbs kā sabiedrības līdzdalības forma” vadīs Anita Birzniece – biedrības “Dēms” vadītāja, neformālās izglītības mācību vadītāja, Gulbenes novada brīvprātīgā darba sistēmas izveidotāja. Nodarbībā klātesošie iepazīs līdzdalības teorētiskos un praktiskos aspektus, pašvaldības lomu sabiedrības līdzdalības un brīvprātīgā darba veicināšanā. Abu darba grupu rezultāti tiks prezentēti un kopīgi apspriesti.

● Pasākumā gaitā dalībniekiem būs iespēja iesaistīties radošā un vērtīga tīklošanās darbnīcā “Brīvprātīgo tirgus”. Ko paņemsim līdzi? – tiks apkopoti svarīgākie secinājumi, atziņas un pieredzes stāsti, kā veicināt brīvprātīgo darba organizēšanu, popularizēšanu, brīvprātīgo piesaisti, motivēšanu, lai sekmētu brīvprātīgā darba kultūru Rīgā.

● Noslēgumā tiks atvēlēts laiks sirsnīgām sarunām un tīklošanās iespējai neformālā gaisotnē – pie kafijas tases.

● Pirms pasākuma – plkst. 13.15 – interesentiem būs iespēja doties ekskursijā, iepazīstot NVO nama telpas, darbību, atbalsta iespējas NVO, un uzzināt, ko NVO dara NVO namā. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās, reģistrējoties pasākumam.

📌 Aicinām pasākumam reģistrēties līdz 2. novembrim – ŠEIT

Pasākumā aicinām piedalīties gan Rīgas pašvaldības darbiniekus, gan nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjus, kuru darbs jau ir saistīts ar brīvprātīgā darba jomu, gan tos, kuri vēlētos to uzsākt, kā arī ikvienu interesentu.

Pasākumu rīko Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļa un Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par semināru publicitātes materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai.