Izveidota Imantas īpašo vietu karte

Biedrība Urban Institute kopā ar interneta blogu Capital R, sadarbībā ar Imantas apkaimes iedzīvotājiem, izveidojuši Imantas īpašo vietu karti. 2019. gada vasaras izskaņā, Imantas svētku ietvaros tika apkopoti iedzīvotāju ieteikumi un stāsti par nozīmīgām Imantas apkaimes vietām. Kartē iekļautas gan vietējās atpūtas teritorijas, kā Imantas meži un Anniņmuižas parks, gan nozīmīgi arhitektūras piemēri, tostarp 602. sērija, Zanes Kalinkas un Andra Sīļa projektētās celtnes, gan izzudušas vēsturiskās lokācijas kā Lieldammes muiža, kuru kādreizējā klātbūtne saglabājusies vien ielu un iepirkšanās vietu nosaukumos. Uzmanība pievērsta arī iecerētiem, bet nerealizētiem projektiem, kā Rīgas metro plānotajai pieturvietai “Imanta” un vietējo iedzīvotāju sociālajām iniciatīvām, piemēram, izveidotajām kaķu mājām. Kā arī iekļautas nozīmīgas kultūras vietas, kā Skulptūru dārzs un Šķērsiela, kas dokumentēta Ivara Selecka filmu triloloģijā.

Karte sagatavota ar mērķi labāk izprast apkaimes vērtības, kā arī papildināt gan Imantas iedzīvotāju, gan citu interesentu zināšanas par apkaimi, atklājot iepriekš nezinātus faktus un rosinot interesi par kopīgo dzīves telpu. Jau notikušo Imantas svētku ietvarā tika organizēta plaši apmeklēta ekskursija pa Imantas īpašajām vietām, kuru plānots atkārtot atkal pavasarī.

Kartes ilustrācijas veidojusi Margarita Vološina, un dizaina autore ir Laura Lukēviča. Projekts tapis ar Rīgas Domes Izglītības un Sporta departamenta līdzfinansējumu.

Karti iespējams lejupielādēt un ar to dalīties sociālo tīklu platformā Facebook: https://www.facebook.com/Urban.Riga/posts/2317720474999455