Izsludināts metu konkurss Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas vietai Rīgā

Lai iegūtu pārdomātus, ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus metus Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas vietai Rīgā, Priedaines ielā 20, ir izsludināts atklāts metu konkurss.

“Ar atklāta metu konkursa palīdzību vēlamies atrast labākās idejas un risinājumus traģēdijas piemiņas vietai. Pietāte, iejūtība, cieņa un iederība konkrētajā vietā – tās ir vērtības, ko sagaidām no pretendentu piedāvājumiem. Un pats būtiskākais – risinājumam ir pilnībā jārespektē gan traģēdijā cietušos, gan Zolitūdes apkaimē dzīvojošos cilvēkus. Tāpēc esam izveidojuši ļoti profesionālu žūrijas ekspertu komandu, kā arī vērtēšanas procesā iesaistīsim sabiedriskās organizācijas. Savukārt noslēdzoties konkursam, ar labāko piedāvājumu autoriem tiks īstenota sarunu procedūra par līguma slēgšanu un projekta īstenošanu,” norāda Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Rīgas dome piemiņas vietas izveidei ir apņēmusies izmantot labākos metu konkursā iesniegtos risinājumus. Konkursā var piedalīties jebkura juridiska vai fiziska persona, kas atbilst konkursa nolikuma kritērijiem.

Konkursa žūrija pretendentu iesniegtos metu piedāvājumus vērtēs pēc vairākiem būtiskiem kritērijiem: piedāvājuma atbilstības konkursa mērķim un priekšmetam, mākslinieciskās vērtības, oriģinalitātes un telpiskās kompozīcijas kvalitātes, iekļaušanās pilsētvidē, kā arī piedāvātās materiālu izvēles koncepcijas.

Žūrijas komisiju veido kompetenti nozares eksperti. Tās priekšsēdētājs ir Gvido Princism bet priekšsēdētāja vietnieks – biedrības „Latvijas Arhitektu savienība” pārstāvis, sertificēts arhitekts Dainis Rūdolfs Šmits. Tāpat žūrijā ir Rīgas pilsētas galvenā ainavu arhitekte Indra Purs, Rīgas pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis, tēlnieks Egons Perševics, biedrības „Latvijas Arhitektu savienība” pārstāve, sertificēta arhitekte Inese Maurāne, biedrības „Urban Institute” pārstāvis, sociālais un kultūras plānotājs un urbānists Jonass Buechels (Jonas Büchel), kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Lolita Sarma.  Konkursa žūrijā piedalās arī biedrības ,,Zolitūde 21.11.” pārstāve Aleksandra Fedutina un Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības „Riga Annenhof” pārstāvis Rūdolfs Golubovs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 21. jūnijs. Plašāka informācija par metu konkursu pieejama šeit.