Iespēja ielūkoties lielākajā radošajā kopienā Latvijā!

,

Rīgā, Čiekurkalnā, bijušajā aeronautikas institūta ēkā pie Ķīšezera veidojas jauna radošā teritorija ar nosaukumu “Viskaļi. Dzīves kvalitātes dizaina institūts”.

Lai rastu iespēju iepazīt šo radošo kopienu, notiek neparastas ekskursijas pa “Viskaļiem” un apkaimi. Ekskursijas tiek organizētas divreiz mēnesī līdz pat 13. jūnijam, satikšanās plkst. 18:00 Viskaļu ielā 36a (galvenā ieeja/foajē).

Katrā ekskursijā atveras kādas durvis, un notiek aizraujoša iepazīšanās. “Viskaļu” iemītniekus dēvē par rezidentiem, viņi te dzīvo un rada  – top nebijuši produkti, pakalpojumi, pasākumi. Katrā no astoņām ekskursijām vairāki rezidenti atvērs savas durvis, piemēram, biedrība “Akva Rīga”, “Totaldobže”, “Brīvbode”, “EllectroWizArt”, “studiofotia.lv”, “palidzesim.lv”, “Piedzīvojuma Gars”.

Šīs ir informatīvi piesātinātas, saturīgas un brīvi neformālas iepazīšanās, kas atver aizžogotu teritoriju vārtus, uzbūvē tiltus un iestaigā taciņas. “Viskaļos” ir ļoti daudz durvju un te notiek aktīva attīstības gaita ik dienu, tāpēc būtu interesanti apmeklēt katru ekskursiju.

Piedzīvot ekskursijas īpaši aicināti ir apkaimes iedzīvotāji, kuru iesaiste ir būtiska, lai realizētu šīs jaunās, radošās vietas potenciālu un veidotu piederības sajūtu apkaimei.

* Biedrība “Free Riga” pamazām veido radošo teritoriju divās “Viskaļu” ēkās ar vairāk nekā 200 telpām, kā arī aptuveni 3 ha lielajā āra teritorijā. Te top neformāla kultūras un izglītības vieta, kur mitinās un rada mākslinieki, kultūras darbinieki, nevalstiskā sektora pārstāvji, jaunie uzņēmēji, zinātnieki. Te iekustina dažādas sociālas iniciatīvas, rīko kultūras, mākslas, izklaides un pieredzes apmaiņas pasākumus, padarot šo vietu par resursu un satikšanās punktu visai apkaimei. Kā zināms, biedrība “Free Riga” jau kopš 2014. gada atver tukšos īpašumus dažādām mākslas, kultūras un sociālām iniciatīvām, kas pārveido tos par savas apkaimes kultūras un radošajiem centriem.

* Nākošās ekskursijas “Viskaļos”: 14. un 29. aprīlī, 4. un 22. maijā, 8. un 13. jūnijā. 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Ekskursijas vada “Viskaļu” rezidente Ella Ruicēna (Ella Pella / “EllectroWizArt”; https://  linktr.ee/ellapella), pedagoģe ar vairāk nekā desmit gadu ilgu pieredzi radošu darbnīcu, nodarbību, nometņu, dažādu pasākumu organizēšanā un vadīšanā

Atbildes un atsaucība – 26454704 ellaruicena@gmail.com.

Pēc aptuveni 2h ilgās un raibās  pieredzes Viskaļos, visi aicināti kopīgi uzklāt uzkodu galdu, lai brīvā gaisotnē iepazītos tuvāk un parunātos par tagadni un aktuālo, kā arī par apkaimes nākotni, ko veidojam mēs paši.