Iepazīstinās ar Rīgas vasaras kultūras programmu un gatavību XVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 13. aprīlī uzklausīs divus nozīmīgus ziņojumus – par 2023. gada Rīgas vasaras kultūras programmas sagatavošanu un par Rīgas līdzdalību XVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XVII Deju svētku sagatavošanā un norisē.

“Abi ziņojumi iezīmē nozīmīgu paveikto un vēl priekšā stāvošo darbu Rīgai tuvākajos mēnešos, lai iepriecinātu gan rīdziniekus, gan pašmāju un ārvalstu viesus ne tikai centrā, bet arī apkaimēs,”

uzsver komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Komitejas sēdē tiks sniegs ziņojums par 2023. gada Rīgas vasaras kultūras programmas sagatavošanu un norisi. Būs iespēja iepazīties ar daudzveidīgo pasākumu programmu, kas paredzēta divu mēnešu garumā no 10. jūlija līdz 1. septembrim, kuras gaitā augustā atzīmēsim arī Rīgas dzimšanas dienu. Programma plānota pēc 2022. gadā aizsāktās “Rīgas drosmes un prieka vasaras” koncepcijas.

Komitejas sēdē deputāti un klātesošie tiks iepazīstināti ar Rīgas kā Dziesmu svētku un XVII Deju svētku organizētāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – stratēģiskā partnera līdzdalības pasākumiem svētku sagatavošanā un norisē, ieskicēti dalībnieki un iesaistītie svētkos no Rīgas pašvaldības amatiermākslas kolektīviem, kā arī pašvaldības institūcijām, un tiks sniegta informācija par to, kā plānota svētku norise Rīgā.

Komitejas sēdē ceturtdien lems arī par komisijas izveidošanu līdzfinansējuma piešķiršanai citu kultūras un mākslas pasākumu īstenošanai un izskatīs vairāku Rīgas skolu nolikumus. Komitejas sēdei varēs sekot līdzi tiešraidē mājaslapā www.riga.lv .