Godināti Rīgas labākie sportisti, treneri un komandas

Otrdien, 20. decembrī, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” pasniedza apbalvojumu „Rīgas sporta laureāts 2022” labākajiem galvaspilsētas sportistiem, treneriem, komandām un šī gada populārākā sporta notikuma organizatoriem.

Īpašo balvu nominācijā „Par mūža ieguldījumu sportā” ieguva galda tenisa treneris un sacensību organizators Genādijs Kartuzovs.

„Ir patiess gods pasniegt balvu par mūža ieguldījumu sportā cilvēkam, kuram izvēlētā nodarbošanās ir sirdslieta jau kopš 11 gadu vecuma! Viņš ar savu piemēru var aizraut un iedvesmot arī citus, kuri gatavi sekot idejai un gūt ne tikai prieku, bet arī augstus sasniegumus,” uzsvēra Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

2022. gadā par Rīgas labāko sportistu atzīts autosportists Kristaps Blušs, labākās Rīgas sportistes titulu saņēma basketboliste Kitija Laksa, bet kā Rīgas labākā sportiste ar īpašām vajadzībām tika godināta nedzirdīgo sporta pārstāve peldēšanā Zane Embrekte.

Balvu nominācijā „Uzlēcošā zvaigzne sportā” piešķīra džudistei Annai Gulītei, bet kā Rīgas labākā trenere tika sumināta Anita Klapote.

Par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzīts futbola klubs „RFS”, bet kā „Gada notikums sportā” – Latvijas vīriešu izlases kvalifikācijas spēles pasaules kausam basketbolā.

Visi laureāti saņēma stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas veidotas statuetes un Rīgas pašvaldības sarūpētas naudas balvas.

Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” laureātus sumināja kopumā astoņās dažādās nominācijās: „Par mūža ieguldījumu sportā”, „Rīgas labākais sportists”, „Rīgas labākā sportiste”, „Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām”, „Uzlēcošā zvaigzne sportā”, „Rīgas labākais treneris”, „Rīgas labākā sporta spēļu komanda” un „Gada notikums sportā”.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja pieredzējis sporta notikumu pārzinātājs, žurnālists, raidījumu moderators un producents Uģis Joksts un aktrise Marta Lovisa Jančevska. Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecināja dziedātāja Aminata, grupa „Citi zēni”, čellists Antons Trocjuks un vijolnieks Daniils Bulajevs.

Apbalvojuma „Rīgas sporta laureāts 2022” nominācijām bija izvirzīti pazīstami sportisti un sabiedrībā labi zināmi treneri, populāras komandas, kā arī skatītāju un dalībnieku plaši apmeklēti sporta notikumi.

Pieteikumus varēja iesniegt Latvijā atzītas sporta federācijas, Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētas nevalstiskās sporta organizācijas un sporta izglītības iestādes. Komisija vērtēja atskaites periodu no šī gada 1. janvāra līdz 30. novembrim.

Apbalvojumu „Rīgas sporta laureāts 2022” galvaspilsētas labākajiem sportistiem, treneriem un komandām par teicamiem rezultātiem un augstiem sasniegumiem pasniedza jau desmito reizi.