“Gada rīdzinieks 2022” titulu ieguvusi biedrība “Tavi draugi”

Tradicionālā Rīgas domes balva “Gada rīdzinieks 2022” un Goda raksts šogad piešķirti biedrībai “Tavi draugi” par aktīvu sabiedrības saliedēšanu un pašaizliedzīgu atbalsta koordinēšanu, sniedzot palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. Balva tika pasniegta ceturtdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 103.gadadienai.

“Brīvība sniedz iespēju īstenot visu savu potenciālu, kas mums ir kā cilvēkiem, kuri veido nākotni savā, neatkarīgā valstī. Latvijas svētki ir labākais brīdis, kad mēs varam pateikt paldies un godināt tos cilvēkus, kuri šo potenciālu izmanto pilnībā. Šogad mēs varam lepoties ar katru mūsu cilvēku, kurš nenolaiž rokas un dod darbu kara bēgļiem, organizē atbalsta akcijas Ukrainai vai veselus palīdzības konvojus, brīvprātīgi šuj apģērbu Ukrainas mazuļiem, Rīgā organizē ievainoto karavīru ārstēšanu. Viņi tikai turpina tās tradīcijas, kuras jau aizsākušas Rīgas organizācijas un cilvēki, kas jau desmitiem gadu palīdz Latvijas neaizsargātākajiem vai slimajiem cilvēkiem un Latvijas bērniem. Apbalvojumus ir pelnījuši vēl simtiem un tūkstošiem organizāciju, biedrību un cilvēku, par kuru darbu un sasniegumiem publiski izskan mazāk, bet kuri vienalga veido mūsu valsti tādu, kādu to vēlamies redzēt arī pēc 104 gadiem! Ticu, ka šie piemēri var mūs vienot kopīgai idejai, un kopīgam darbam savu cilvēku labā.” – tā svinīgajā sēdē uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Titula “Gada rīdzinieks 2022” saņēmēji biedrības “Tavi draugi” komanda ir varoņi, kuri jau ilgstoši rūpējas par Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem, taču šogad sevi īpaši spilgti parādīja, uzņemoties līderību ukraiņu bēgļu un Ukrainas atbalstīšanā. Biedrība pieņem rīdzinieku ziedojumus, palīdz bēgļiem ar iedzīvei nepieciešamajām mantām, organizē palīdzības kravu sūtīšanu uz Ukrainu un īsteno citas atbalsta aktivitātes.

Biedrības vadītājs Ulvis Noviks, saņemot apbalvojumu, pateicās par atbalstu visiem, kas iesaistījušies palīdzības sniegšanā: “Viss, kas ir izdarīts, bijis iespējams, pateicoties šai komandai, pateicoties rīdziniekiem un latviešiem. Atbalsts, kādu esam saņēmuši no mūsu valsts iedzīvotājiem, ir neaptverams un patīkami pārsteidzošs. Tik daudzi cilvēki ir snieguši visdažādākā veida atbalstu – finansiālu, fizisku, emocionālu. Šis ir laiks, kad varam pārliecināties, ka esam ļoti vienota un stipra valsts. Varbūt skan mazliet banāli, bet tā ir patiesība – valsts ir tās iedzīvotāji. Latvija – tie esam mēs. Esmu pilnīgi drošs, ka tādi, kādi būsim mēs, tāda būs Latvija. Es ceru, ka mēs varēsim būt tikpat vienoti, kādi bijām šajā laikā. Tas parādīja, ka mēs varam būt varena valsts. Par lielu Latviju!”

Sēdes laikā tika pasniegti arī trīs Rīgas domes Atzinības raksti. Atzinību saņēma #TwitterKonvojs kustības aizsācējs Reinis Pozņaks par aktīvu un neatlaidīgu palīdzības organizēšanu Ukrainas brīvības cīnītājiem. Ar konvoja palīdzību Ukrainā nogādātas jau vairāk nekā 850 automašīnas kopā ar humāno un militāro palīdzību.

Atzinība pasniegta arī Ralfam Eilandam par koncerta “Ukrainas brīvībai” organizēšanu – koncerts plaši atbalsojās arī lielākajos starptautiskajos medijos, kas atspoguļoja Rīgas un visas Latvijas atbalstu Ukrainai. Tāpat Rīgas domes atzinību saņēma arī ukraiņu boršča kustības līderis Ģirts Slaviņš, kura labdarības kafejnīcu projekts devis darbu un palīdzējis Rīgā iejusties Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Uz pašvaldības apbalvojumu “Gada rīdzinieks” var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai. Pretendentus apbalvojumam varēja pieteikt ikviens rīdzinieks.

Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa vadībā. Žūrijā šogad darbojās: fiziķis, Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas televīzijas kultūras žurnāliste Eva Johansone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone, AS “Printful Latvia” līdzdibinātājs, SIA “Draugiem Capital” vadītājs Dāvis Siksnāns, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Viļņa Ķirša biroja vadītāja Linda Medene, Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra” Tūrisma pārvaldes priekšniece Ieva Lasmane un Rīgas domes Apkaimju iedzīvotāju centra projektu vadītāja apkaimju attīstības jautājumos Marija Krasovska.

Balvas “Gada rīdzinieks” saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē. Šogad balva tika pasniegta jau 14. reizi. Līdz šim apbalvojumu “Gada rīdzinieks” saņēmuši sabiedrībā pazīstami zinātnieki, mūziķi, sportisti, mākslinieki un citu profesiju pārstāvji.