Ekskursijas Daugavgrīvas cietoksnī 15. oktobrī un 11. novembrī

Apkaimes

Biedrība “Bolderājas grupa” projekta “Mantojums kā patvērums” ietvaros aicina rīdziniekus ekskursijā uz Daugavgrīvas cietoksni sestdien, 15. oktobrī, plkst. 11.00  un piektdien, 11. novembrī, plkst. 17.00,   lai pieminētu Brīvības cīņu notikumus un iepazītu kultūras pieminekli  – 17. gs. fortifikācijas būvi, aktīvās aizsardzības nolūkam būvēto cietoksni, kas gaida atjaunošanu nākotnē. 

“1919. gada 15. oktobrī, tikai nedēļu pēc Bermonta armijas uzbrukuma Rīgai, Latvijas armija devās prettriecienā. Lielbritānijas un Francijas karakuģu uguns aizsegā Latgales divīzijas pulki šķērsoja Daugavu, ieņemot Daugavgrīvu un Bolderāju. Līdz ar to sākās niknākās un asiņainākās cīņas pret bermontiešiem, kas noslēdzās 11. novembrī ar Torņakalna atbrīvošanu.” #LV99plus.

Dalība ekskursijās ir bez maksas. Ekskursijās īpaši aicināti piedalīties tie rīdzinieki, kuriem kara dēļ nācies pamest Ukrainu. Gida stāstījums būs latviešu un krievu valodā.

Sabiedriskais transports – 3. un 36. autobuss, pietura “Daugavgrīvas cietoksnis”, tikšanās – pie cietokšņa vārtiem Birzes ielā 2.  

Organizē biedrība “Bolderājas grupa”,  tālr. 28204051.