Augustā galvaspilsētā norisināsies starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied”

No 17. līdz 21. augustam Rīgā norisināsies starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied”, kura centrālais notikums būs “Imanta Kokara kora balva”. Pasākumā piedalīsies kori no Bulgārijas, Igaunijas, Fēru salām, Lielbritānijas, Īrijas un Latvijas.

Otrā starptautiskā koru konkursa “Rīga dzied” un “Imanta Kokara kora balva” mākslinieciskais vadītājs ir viens no vadošajiem Latvijas kordiriģentiem Romāns Vanags, kurš par konkursa ideju saka: “Starptautisko koru interese par Rīgu kā Eiropas koru galvaspilsētu, kas bija ļoti aktīva pēc veiksmīgi notikušās Pasaules koru olimpiādes 2014. gadā un 3. Eiropas koru olimpiādes, un Nāciju Grand Prix Rīga 2017. gadā, pamazām sāk atjaunoties. Dažādu valstu dziedātāju atkalredzēšanās  otrajā “Rīga dzied” konkursā apliecina neizsīkstošo vēlmi būt kopā dziesmā un dziedot apliecināt humānas vērtības un sapratni par to, cik svarīgs ir miers visā pasaulē.”

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru, latviešu diriģentu un pedagogu Imantu Kokaru joprojām atceras visā pasaulē gan no viņa dibinātā kamerkora “Ave Sol” žilbinošajiem kora mākslas priekšnesumiem, gan no darbības Pasaules koru padomē. Viņu var uzskatīt par vienu no mūsdienu latviešu kordiriģēšanas skolas dibinātājiem un vienu no izcilākajiem Latvijas diriģentiem.

Visi pasākuma dalībnieki satiksies konkursa atklāšanas un noslēguma ceremonijā. Atklāšanas muzikālajai programmai konkursa mākslinieciskais vadītājs ir izvēlējies četrus konkursantu korus, kas sniegs savai valstij raksturīgus priekšnesumus. Atklāšanas ceremonijas īpašais viesis būs jauniešu koris “Kamēr…”, reprezentējot mūsu koru kultūras augsto māksliniecisko kvalitāti un emocionāli piesātinātu muzikālo vēstījumu.

Savukārt noslēguma ceremonijā speciāli izveidots “Festivāla koris” atskaņos starptautiskos koru pasākumos populāras un koru olimpiādēm sacerētus skaņdarbus. Par tādu jau ir kļuvusi arī Ērika Ešenvalda 2014. gadā komponētā “Mana dziesma” ar Rabindranata Tagores dzeju. Skanēs skaistākie fragmenti no amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina populārā mūzikla “Vestsaidas stāsts”.

Tāpat noslēguma ceremonijā, kas ir koru konkursa kulminācija, tiks paziņoti konkursu rezultāti un laureāti, kuri ieguvuši konkursa galveno balvu.

Jāatzīmē, ka 18. augustā plkst. 19.00 kori tiksies arī Draudzības koncertā Viesturdārzā, tādējādi kuplinot Rīgas vasaras kultūras programmas prieka mirkļu parka skatuvi.

Norišu programma ir apskatāma tīmekļvietnē www.rigasings.lv. Ieeja konkursa atklāšanas un noslēguma ceremonijā, kā arī visos konkursos un Draudzības koncertā ir bez maksas.

Starptautisko koru konkursu “Rīga dzied” rīko Rīgas dome un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.