Anniņmuižas parkā var izmēģināt jaunus āra trenažierus

,

Rīdziniekiem no 25. maija līdz 22. jūnijam Anniņmuižas parkā būs iespējams izmēģināt āra trenažierus, kas paredzēti spēka treniņiem brīvā dabā.

  • Iedzīvotājiem četras nedēļas būs iespējams izmēģināt jauna tipa āra trenažierus, kas ļauj pielāgot ceļamo svaru, dodot iespēju katram sportotājam individuāli savām vajadzībām pielāgot treniņa slodzi un izpildīt vingrinājumus sev piemērotā intensitātē. Tādējādi trenažieri ir piemēroti visām iedzīvotāju grupām neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības līmeņa.

Šie trenažieri veidoti tāpat kā iekštelpu trenažieri un uz tiem iespējams izpildīt klasiskos vingrinājumus, kurus visbiežāk izpildām iekštelpu trenažieru zālēs – spiešanu guļus, spiešanu guļus uz slīpa sola, pietupienus ar svaru stieni, spiešanu no pleciem u.c. Pie katras iekārtas būs izvietota tās lietošanas pamācība latviešu un angļu valodā, kā arī, noskenējot kvadrātkodu, būs pieejama video pamācība.

Pie trenažieru laukuma būs izvietota informatīva plāksne ar kvadrātkodu, kuru noskenējot iedzīvotājiem būs iespēja izteikt viedokli, novērtēt uzstādīto laukumu un tā piedāvātās treniņu iespējas.

  • Pēc perioda beigām pašvaldība izvērtēs no iedzīvotājiem saņemtās atsauksmes, lai lemtu par nepieciešamību izveidot paliekošus līdzīgus āra trenažieru laukumus.

Trenažierus Anniņmuižas parkā uzstādīs to ražotājs “Omnigym”, kas līdzīgus trenažieru laukumus veidojis arī Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Nīderlandē un Vācijā. Pašlaik līdzīgs laukums uz izmēģinājuma laiku uzstādīts arī Olainē. Visām trenažieru iekārtām ir to drošību apliecinošs atbilstības sertifikāts, kas apliecina iekārtu atbilstību obligātā drošības standarta EN 16630-2015 nosacījumiem.