Aicinām NVO uz informatīvo semināru “Pašvaldību likums – iespējas lielākai sabiedrības iesaistei pašvaldības darbā”

NVO nams aicina Rīgas nevalstisko organizāciju – biedrību un nodibinājumu – pārstāvjus pieteikties tiešsaistes informatīvajam semināram “Pašvaldību likums – iespējas lielākai sabiedrības iesaistei pašvaldības darbā”. Tiešsaistes seminārs notiks trešdien, 2023. gada 31. maijā no plkst. 14.00 līdz 15.00, platformā MS Teams.

Semināru vadīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša. Ilze Oša arī vadīja starpinstitucionālo darba grupu jaunā Pašvaldību likuma izstrādei, kā arī pārstāvēja VARAM likumprojekta izskatīšanas gaitā Saeimas atbildīgajā komisijā, pastāvīgi sadarbojoties arī ar nevalstiskajām organizācijām un tādējādi radot optimālāko likuma regulējumu sabiedrības iesaistes nodrošināšanai pašvaldību darbā.

Seminārā tiks sniegta informācija par Pašvaldību likumā paredzētajām iespējām sabiedrībai – gan atsevišķiem indivīdiem, gan nevalstiskajām organizācijām – saņemt informāciju par pašvaldības darbu, piedalīties lēmumu un saistošo noteikumu pieņemšanā, kā arī rosināt un īstenot savas iniciatīvas teritorijas attīstības, kultūras un citu vietējām kopienām aktuālu jautājumu risināšanā.

Semināra programmā:

  • sabiedrības iesaistes principi;
  • pašvaldības darba atklātības nodrošināšana
  • sabiedrības iesaiste saistošo noteikumu projektu izstrādē;
  • sabiedrības iesaistes pašvaldības darbā rīki (tai skaitā publiskā apspriešana, kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padome, līdzdalības budžets);
  • jautājumi un atbildes.

Aicinām semināram reģistrēties, atverot saiti šeit:  https://ej.uz/pasvaldibulikums_iespejas