Aicina uz tīklošanās konferenci “Apkaimju nozīme un attīstības perspektīva”

Apkaimes, to loma un attīstība, apkaimju kopienu centri – šīs tēmas Rīgā izskan arvien plašāk un spēcīgāk. Lai turpinātu diskusiju, viedokļu un pieredzes apmaiņu, visi interesenti laipni aicināti uz pieredzes apmaiņas un tīklošanās konferenci “Apkaimju nozīme un attīstības perspektīva”. 

Pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference “Apkaimju nozīme un attīstības perspektīva” notiks ceturtdien, 2022. gada 24. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00, klātienē – NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43a). 

  • Konferences ievadā, iepazīstinot ar Apkaimju iedzīvotāju centra darbību apkaimju attīstības jomā, dalībniekus uzrunās Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes priekšniece Ilona Stalidzāne.
  • Par šobrīd nozīmīgākajiem apkaimju attīstības jautājumiem un kopienu centru izveides aktualitāti stāstīs biedrības “Rīgas Apkaimju alianse” valdes priekšsēdētājs Māris Jansons. Konferencē piedalīsies viesi – Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Attīstības pārvaldes Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītāja Jekaterina Milberga vēstīs, kā Jūrmalā  norit apkaimju attīstības virzība. Ar kopienas centra “Ābeļzieds” pieredzes stāstu dalīsies Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas Kopienas centra “Ābeļzieds” vadītāja Meldra Sevele.
  • Konferences otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja līdzdarboties trīs darba grupās. Pirmās darba grupas, ko vadīs “Rīgas Apkaimju alianses” valdes locekle Sandra Feldmane, fokusā būs kopienu centru veidošanas nosacījumi, otrā darba grupa Māra Jansona vadībā aktualizēs, kādas grantu programmas apkaimju biedrībām ir pieejamas šobrīd un modelēs, kādas vēl būtu vajadzīgas. Savukārt, kā attīstīt apkaimju aktivitātes, kāda ir labā pieredze un kādas ir problēmas, diskutēs trešā darba grupa, – to vadīs “Bulduru, Buļļuciema un Lielupes attīstības biedrības” valdes locekle Edīte Kalniņa. Darba grupas prezentēs rezultātus, izskanējušās idejas un ierosinājumus.

Noslēgumā klātesošie tiks aicināti uz draudzīgām sarunām, diskusijām un atspirdzinājumiem.  

Konferencē aicināti piedalīties rosīgi darbojošos Rīgas apkaimju biedrību, kopienu pārstāvji un domubiedri no grupām sociālajos tīklos, kuri aktīvi un konstruktīvi aizstāv savas apkaimes iedzīvotāju intereses, kā arī ikviens NVO pārstāvis vai rīdzinieks, kas vēlas iesaistīties apkaimju kustībā un kuram rūp apkaimju attīstība.   

Laipni aicināti visi interesenti! Lūdzam savu dalību apstiprināt, reģistrējoties konferencei šeit: https://ej.uz/apkaimjukonf

Konferenci  rīko Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors jeb NVO nams sadarbībā ar biedrību “Rīgas Apkaimju alianse”.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts. Fotogrāfijas tiks izmantotas pasākuma organizatoru publicitātes vajadzībām.