28. augustā notiks forums par Rīgas centra attīstīšanu

Iedzīvotājus aicina iesaistīties diskusijā par centra apkaimes atdzīvināšanu

Lai atdzīvinātu un labiekārtotu Rīgas centra publisko telpu, kā arī veicinātu iedzīvotāju un uzņēmēju iesaisti pilsētai nozīmīgu jautājumu risināšanā, Rīgas Centra attīstības biedrība (RCAB) aicina interesentus piedalīties forumā, kurā apspriestu aktuālākās problēmas un veiksmes stāstus. Forums, kas notiks rīt, 28. augustā, plkst. 18.30 bārā “Autentika” , Bruņinieku ielā 2, pulcēs dažādu profesiju pārstāvjus un apkaimes patriotus.

“Rīgas centrs ir pilsētas sirds. Tajā ik dienas apgrozās vairāk nekā puse rīdzinieku, iebraucēju un viesu, taču, kā redzam, centrs netiek attīstīts – ēkas paliek arvien tukšākas, namu pirmo stāvu skatlogi kļūst tumši. Līdz ar to nepieciešams aizsākt diskusiju par to, kā centru atkal atdzīvināt, lai cilvēki vēlētos te dzīvot, atgriezties, uzsākt uzņēmējdarbību,” komentē RCAB biedrs, kā arī domes deputāts Andris Bačkurs.

Ar savu redzējumu iepazīstinās tādi viedokļa līderi kā Viesturs Celmiņš (sociālantropologs), Helēna Gūtmane (ALPS ainavu projektēšanas darbnīca), Rihards Ieviņš (SIA IE.LA Inženieri), Mārcis Rubenis (FREE RIGA), Kaspars Spunde (Čiekurkalna attīstības biedrība), Māris Jonovs (Apvienība “Pilsēta cilvēkiem”), Ilmārs Millers (SIA Millers & Gabrilovičs), u.c.

Forumā aicināts piedalīties ikviens interesents, gan kā klausītājs, gan kā dalībnieks – piedāvājot savu tēmu paneļdiskusijām. Iedzīvotāji runās par vides pieejamību un drošību publiskajā telpā, transportu un mobilitāti, ielu apzaļumošanas un labiekārtošanas stratēģiju, nekustamā īpašuma iespējām un slogu, jauno atkritumu apsaimniekošanas stratēģiju, īres likuma izaicinājumiem, sadarbību ar Rīgas domes struktūrvienībām u.tml. Atklāto sarunu mērķis ir ieskicēt turpmākos plānus, idejas un mērķus, lai sāktu darbu apkaimes atdzīvināšanai.

Tāpat foruma norises laikā būs iespēja iepazīties ar Rīgas Centra attīstības biedrības darbu, kā arī nokārtot formalitātes, lai kļūtu par tās biedru. Foruma noslēgumā paredzēta “tīklošanās” (“networking”), lai neformālākā gaisotnē pārrunātu tālākos plānus un iepazītos ar citiem centra apkaimes entuziastiem.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.