24. un 25. augustā aicina uz Imantas svētkiem Anniņmuižas parkā

Nedēļas nogalē – 24. un 25. augustā jau otro reizi norisināsies Imantas svētki, kurp aicināti piedalīties ikviens interesents. Radošās un praktiskās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem notiks gan Anniņmuižas parka bērnu rotaļu laukumā, gan arī pie vēsturiskās Anniņmuižas ēkas. Pasākumus iespēja apmeklēt bez dalības maksas. Pasākumu organizē Urban Institute, Riga sadarbībā ar Anniņmuižas biedrību “Riga Annenhof” un biedrību “Imantas draugi”.

Sestdien, 24. augustā jau no plkst. 12.00, visas dienas garumā pie Anniņmuižas bērnu rotaļu laukuma notiks dažādas radošās un praktiskās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, apgleznojot asfalta celiņu un soliņus spilgtās krāsās, šādā veidā uzlabojot vietējās apkaimes vizuālo noformējumu. Sadarbībā ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolu notiks mūzikas improvizācijas un grafikas darbnīcas. Tā kā šis būs pasākums visai ģimenei, tad plānots arī burbuļu šovs un darbnīcas mazākajiem svētku apmeklētājiem. Kopīgi tiks veidota Imantas īpašo vietu karte, bet par muzikālo atpūtu parūpēsies grupa “Riverfall” un dziedātāja Marta Grigale.

Tiem, kuriem patīk aktīvāks dzīvesveids, varēs piedalīties sporta aktivitātēs visai ģimenei.

Savukārt, Anniņmuižas teritorijā sadarbībā ar organizāciju “Zero Waste Brothers” notiks teritorijas apzaļumošana un atpūtas zonas izveidošana, kā arī sienas apgleznošanas darbnīca. Būs iespēja radīt ne tikai muižas pasaku tēlus, bet arī darināt rotas un aksesuārs sev pašiem.

Piedaloties dzīvnieku patversmei “Ulubele”, tiks organizēta suņu parāde un iespēja suņu draugiem iepazīties, kā arī uzzināt par iespēju iesaistīties dzīvnieku aizsardzības kustībā.

Svētdien, 25. augustā plānota ekskursija pa apkopotajām Imantas īpašajām vietām, lai izzinātu šīs Rīgas apkaimes noslēpumus un atklātu intersantākās pērles. Šajā pastaigā iesaistīsies gan Imantas iedzīvotāji, gan arī svētku viesi.

Plānota arī iedzīvotāju tikšanās “Iedzīvotāju forumā”, lai uzzinātu par iespējām aktīvi iesaistīties savas apkaimes uzlabošanā. 

Imantas svētki tiks noslēgti ar Sniedzes Prauliņas un Edgara Šubrovska koncertu un kopīgi klātu pikniku Anniņmuižai piekļautajā muižas parkā.

Pilna pasākuma programma un vairāk informācijas pieejama Imantas svētku Facebook lapā.

Projekts “Imantas svētki” tapis ar Ziemeļu Ministru padomes un British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālo atbalstu, tas tiek līdzfinansēts arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.