2. augustā, no plkst. 11.00 līdz 15.00 “Esena Pārdaugavas dārzos pasākums ģimenei – Pārdaugavas dabas iepazīšanas diena

Pārdaugavas dabas iepazīšanas diena

Svētdien, 2. augustā, no plkst. 11.00 līdz 15.00 “Esena Pārdaugavas dārzos” (Dzirciema iela 123, Rīga) notiks pasākums visai ģimenei Pārdaugavas dabas iepazīšanas diena. Apmeklējums bez maksas. Pārdaugavas putnu iepazīšana un klausīšanās, orientēšanās spēles, iespēja sarīkot ģimenisku pikniku – šīs un citas aktivitātes mierpilnai svētdienai un Rīgas apkaimes iepazīšanai rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Pasākums ģimenēm tiek līdzfinansēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu.

Lauku sajūta ar zaļu zāli un košiem ziediem, senatnīgu parku un pļavām, kur izskrieties basām kājām – “Esena Pārdaugavas dārzi” ir ainaviska vieta tikai 20 minūšu braucienā no Rīgas centra.

Uz Pārdaugavas dabas iepazīšanas dienu mīļi ielūgts ikviens Rīgas un Pierīgas iedzīvotājs kopā ar ģimeni.

Pasākumā paredzētas šādas aktivitātes:

– Orientēšanās. Vai pazīsti kokus Pārdaugavā? Spēlē individuāli vai visa ģimene. Izlozes veidā paredzētas arī balvas 5 laimīgajiem.

– Pārdaugavas putni. Vai tu proti atpazīt putnus? Interaktīvs brīdis kopā ar ornitologu. Aktivitātes sākums plkst. 12.00 un 14.00.

– Izlaušanās spēle brīvdabā ar fonds “Viegli”. Vienas spēles laikā darbojas trīs lādes, kur paralēli var darboties trīs komandas. Aktivitāte atvērta no plkst. 12.00.

– Pārdaugavas vēsture. Pastaiga ar gidu. Kas ir tuvumā esošais Mūkupurvs un kāds agrāk bijis Iļģuciems un Pārdaugava kopumā? Senioriem iespēja iesaistīties ar atmiņu stāstiem.Lekciju sākums plkst. 11.00 un 13.00.

– Atpūtas vieta pašiem mazākajiem kopā ar autiņbiksīšu zīmolu “Happy”. Lai nesteidzīgu svētdienu varētu piedzīvot arī tās ģimenes, kurās šobrīd ir mazulis, nodrošinām vietu, kur zīdainīti pabarot, pārģērbt un viņam atpūsties.

– Interaktīva spēle “Mana un tava Rīga”. Spēles mērķis ir caur izzinošām aktivitātēm, uzdevumiem un interaktīviem stāstiņiem iepazīstināt ar Rīgas attīstību. Kā veidojās Rīga, kas veidoja Rīgu, kā Rīga augusi vairāk kā astoņu gadsimtu laikā. Kā katram no mums šodien asociējas kāda konkrēta vieta. Aktivitāti nodrošina biedrība “Cita Rīga”.
“Satikšanās ar Lāčupīti”. Apvidus maketa kopīga izveide. Pasākuma apmeklētāji aicināti piedalīties un izveidot daļu no kopējā modeļa. Organizē Anniņmuižas biedrība “Riga Annenhof”.

– “Iepazīšanās ar Jāni Šteinhaueru”. Pētījumi par Rīgas un Pārdaugavas vēsturi, stāsts par 18. gs. ievērojamāko Rīgas latvieti Jāni Šteinhaueru. Stāstu stāstīs Valdis Gavars; laiks: plkst. 11.15 un 12.30. Organizē Torņakalna biedrība.

– Ģimenes pikniks. Aicinām ņemt līdzi visu savam svētdienas brokastu piknikam!

“Esena Pārdaugavas dārzos” ir plaša teritorija, kur atpūsties, ievērojot valstī noteiktos drošas pulcēšanās noteikumus.