18. novembra koncerts “Starp notīm Latvija” Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”

2019. gada 18. novembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai veltīts koncerts “Starp notīm Latvija”.

Koncertā uzstāsies dziedātāja Elza Rozentāle kopā ar etnodžeza grupu “Bur mani”. Mūziķu apvienība apmeklētājus priecēs ar tautasdziesmu apdarēm, oriģinālkompozīcijām un latviešu estrādes dziesmām, kas dzirdīgam klausītājam pierādīs, ka senais latviešu kultūras mantojuma vēstījums ir aktuāls arī šī gadsimta ikdienā un ir saskanīgs ar mūsdienu mūzikas tendencēm. Papildinot savu uzstāšanos ar tādiem mūzikas instrumentiem kā kontrabass, ģitāra un perkusijas, koncertā būs iespējams dzirdēt ne vien skaistas un patriotiskas melodijas, bet arī grupas dalībnieku stāstus par Latvijas un latviešu mūzikas nozīmi viņu dzīvēs.

Elza Rozentāle ir viena no Latvijas spilgtākajām jaunajām dziedātājām. Māksliniece ir ar unikālu un Latvijas muzikālajai videi neraksturīgi spēcīgu vokālu, kurā samtainais tembrs mijas ar etno dziedājuma pamatīgumu un jaudu. Skatuves pieredzi ieguvusi folkloras kopā “Kokle” un bērnu korī “Via Stella”, kur apguvusi krasi atšķirīgu dziedājumu. Elza Rozentāle ir piedalījusies dažādos konkursos un sadarbojusies ar Latvijā atzītiem mūziķiem. Lai kādu mūzikas stilu neizpildītu, latviskais motīvs dziedātājai vienmēr palicis sirdij tuvs.

Grupa “Bur mani” savā daiļradē apvieno seno ar jauno, radot oriģinālmūziku, kurā latviešu mutvārdu folklora dzirdama mūsdienīgā vokāli instrumentālā interpretācijā, izmantojot izteiksmes līdzekļu brīvību etno artroka stilā. Grupas sastāvu veido četri talantīgi mūziķi – Elza Rozentāle, Toms Poišs, Kaspars Kurdeko un Kaspars Vizulis.

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”.